CIG – Obniżymy Twój podatek od środków transportowych

693 546 135

Znamy już nowe stawki podatku od środków transportowych na 2024 rok.

Ministerstwo Finansów wyraźnie podniosło górny pułap – wzrosną o 15%. Za zestaw zapłacisz nawet 6928 zł! 

Podatek od środków transportowych muszą zapłacić osoby fizyczne lub prawne posiadające środki transportowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Należy on do grupy podatków lokalnych, czyli takich, wobec których jednostki samorządu terytorialnego posiadają władztwo podatkowe. To, po jakich stawkach go zapłacisz, będzie więc zależało od decyzji władz w Twojej gminie. Uspokajamy – w gminach, z którymi współpracujemy stawki niezmiennie są i będą najniższe w całym kraju. Za zestaw zapłacisz jedynie 2429 zł. Daje to oszczędność prawie 4500 zł! Jeżeli i Ty nie chcesz przepłacaćskontaktuj się z nami. 

Rosnące koszty z pewnością nie są dobrą wiadomością dla przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe. Z doświadczenia wiemy, że średnio ponad połowa gmin, gdzie podatek od śr. transp. już był wysoki, po obwieszczeniu MF decyduje się na dalsze podnoszenie stawek. W ubiegłym roku było to aż 57%! Z kolei jedynie 3% gmin je obniżyło. 

Zobacz, jak wzrosną stawki w 2024 r. (dla przykładowych pojazdów): 

Jak widzisz, różnice w wysokości stawek są naprawdę ogromne. Zwróć uwagę na to, że są to kwoty, jakie zapłacisz dla danego pojazdu tylko w ciągu 1 roku. A teraz pomyśl – jak dużą flotę posiadasz? Ile lat będziesz prowadził firmę? Możesz płacić po wysokich stawkach i niepotrzebnie przepłacać, ale nie musisz. Pomogliśmy już blisko 400 firmom transportowym obniżyć ich podatek – zapraszamy i Ciebie do grona oszczędzających. Skontaktuj się z nami -> 693 546 135.